Fundacja The Strawberry

Łódzkie Migawki już gotowe!

 

Kilka miesięcy temu Fundacja The Strawberry postanowiła zrealizować dość nietypowy projekt mający promować Łódź, jako miasto młodych twórców filmowych. Dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej oraz sponsorowi - firmie Selgros, powstał cykl krótkometrażowych filmów pt. Migawki, tworzących serial internetowy.

 

Migawki są projektem edukacyjnym, do realizacji którego zaangażowano twórców zajmujących się różnymi dziedzinami sztuki. Dla wielu z nich był to pierwszy projekt filmowy. Organizatorzy do jego realizacji zaprosili młodych artystów, którzy pochodzą lub działają w Łodzi. Reżyserii podjęli się absolwenci PWSFTviT - Bartłomiej Żmuda i Ireneusz Grzyb, absolwent WSSiP - Piotr Domarańczyk, oraz Grzegorz Grabowski.

 

Filmowcy eksperymentowali z formułą tradycyjnego serialu. Odcinki nie są ze sobą fabularnie powiązane, bohaterowie nie znają się, a każdy epizod opowiada krótką, prostą anegdotę, która mogłaby wydarzyć się w Łodzi. Głównym założeniem projektu była zabawa stereotypami związanymi  z tym miastem oraz jej wizerunkiem, często odbiegającym od typowego, pocztówkowego obrazu. Każda z etiud jest zrealizowana przez inną ekipę filmową, co tworzy bardzo różne wizje miasta.

 

W ramach serialu powstały cztery epizody, w których bohaterami są mieszkańcy Łodzi - nastoletnia graficiara, tajemniczy uliczny muzyk oraz Wiki, która po ukończeniu studiów wraca do rodzinnego domu w towarzystwie nietypowego chłopaka. Kulisy powstawania etiud widzowie będą mogli obejrzeć w specjalnym odcinku.

 

Po wielu miesiącach ciężkiej pracy jesteśmy dumni, że możemy  zaprezentować 4 bardzo różnorodnych historii. Mamy nadzieję, że udało nam się pokazać naszą wizję Łodzi z poczuciem humoru. Chcemy podziękować wszystkim osobom które wpierały ten projekt- mówi Agnieszka Kopyto z Fundacji The Strawberry.

 

Odcinki dostępne będą na stronie: www.migawki.net.pl

Natomiast pierwszy odcinek jest już dostępny pod linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=3GgHue9RKEg&hd=1