Maggie QS

Małgorzata Kuś ( Maggie QS ), wychowała się
w Kamieńcu Ząbkowickim. Absolwentka szkoły muzycznej I stopnia im. W. Kilara
w Dzierżoniowie w klasie skrzypiec, absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach na wydziale jazzu i muzyki rozrywkowej. Laureatka finału Szansy na sukces w Sali Kongresowej w 2001
z piosenką "Jaka róża taki cierń" Edyty Geppert. Była aktorka warszawskiego teatru muzycznego "Studio Buffo" pod kierownictwem Janusza Józefowicza oraz Janusza Stokłosy (przedstawienia-musical "METRO", "Tyle miłości", "Grosik"). Była aktorka warszawskiego teatru muzycznego "VivaArt" pod kierownictwem Andrzeja Strzeleckiego (przedstawienia – "Złe Zachowanie" polska wersja "Ain't misbehaving")

Założycielka dziecięcej grupy "Studio VoTaKt"
i autorka oraz producent przedstawienia "Głośmy Miłość" w 30 osobowym składzie.

W roku 2004 Maggie rozpoczęła podróż poprzez Zatokę Perską, Chiny, Japonię i USA. Podróż , która miała ogromny wpływ na obecną jej twórczość, oryginalnego spojrzenia i rozumienia otaczającego nas świata oraz podczas której powstały pierwsze jej kompozycje.

Od 2007 roku Maggie QS jest artystką nowojorskich scen muzycznych (projekty: grupa wokalno-taneczna "SpotLight" na Broadwayu, musical "Victor Woo- The Average Asian American" nagrodzony dwoma nagrodami za najlepszą muzykę i teksty oraz choreografię
na International Fridge Festival w New York, czy ostatni “The Beatnick Café”, musical reprezentujący the beat generation z Sheila Jordan w głównej roli.) Współpracowała
ze studiami nagraniowymi “Serpa Group” i “Planet2Planet Studios”. Wokalistka grup
“Stop Irracional Logic Band”, “Funky Fritters” , “Suaverinos” oraz “Lliquid Band”. W 2010 roku rozpoczęła pracę nad swoją pierwszą płytą “the Colors I know “ w pełni napisany przez artystkę. Współpracowała z artystami takimi jak Clarence Spady, Shaila Jordan, Macy Gray, Judith Hill, Jordan Batiste, Darion James, Bill Sims, B. Darius i wielu innych.

W 2011 roku ponownie zaisniała na polskich scenach muzycznych i wzięła udział w programie „The Voice of Poland” przechodząc do grupy Kayah. W grudniu tego samego roku wystąpiła
w projekcie „Michael Jackson Tribute” w Tokyo w Japoni, poświęconym pamięci Michaela Jacksona. Jako jedyna Polka i jedyna Europejka oddała hołd królowi pop dzieląc scenę z braćmi Michaela Jackson’a Jackson5, Macy Gray, Judith Hill, Ai, JuJu oraz wielu innych. W czerwcu 2012 roku Maggie powróciła do Tokyo by rozpoczać pracę nad swoją drugą płytą. Rozpoczęła współpracę ze światowej sławy skrzypkiem Iwao Furosawa oraz dyrektorem muzycznym piosenkarki Ai oraz „Michael Jackson tribute” Kalebem Jamesem.

“The Colors I Know” to płyta skupiająca się na wszelkich relacjach międzyludzkich i światem nas otaczającym. Tworzona była w trzech krajach w związku z czym można usłyszeć różnorodne brzmienia i styl, wszystko jednak krążące wokół soul’u, funk’u, blues’a oraz nowych brzmień.
Material był reprezentowany w wielu prestiżowych miejscach na świecie między innymi
w filharmoni „Bunkamura” w Tokyo czy „Motion Blue” w Yokohamie i za każdym razem cieszył się dużym zainteresowaniem.

www.maggieqs.com

Prasa, recenzje i opinie

- Clarence Spady
(“ I don’t think I know the right words to describe who Maggie QS is. I think she is one of a kind. She has everything to be called an artist, a talent, look, creative mind but also she is good person..... The Colors
I Know? I think it’s a very good album, musically and lyrically. She is a good writer. “)


"Nie sądzę, że znam właściwe słowa, aby opisać kim jest Maggie QS. Myślę, że jest jedyna w swoim rodzaju. Ma wszystko na miano artysty, talent, wygląd, twórczy umysł, ale także jest ona dobrym człowiekiem .....Kolory, ktore Znam? Myślę, że to bardzo dobry album, muzycznie i tekstowo. Ona dobrze pisze.”

- Jordan Battiste
(“She has been one of the most INSPIRING and EMPOWERING artists I've worked with to date …They don't make artists like her anymore”)


Ona jest jedną z najbardziej inspirujących i mobilizujacych artystów, z którymi pracowałem do tej pory …
Nie robią już takich artystów jak ona…”

– Darion James
(“The city of New York has been the house of so many great artists and musicians and will keep producing some of the worlds finest. In my opinion, as well as many, many more Maggie QS is among those we refer to as the finest and should be given a big support to continue bringing her amazing talents as an artist to this city and many others in this world. …
“She is not only an extraordinary singer but very talented writer. She focuses on things that are very important to ordinary people the way that moves the heart and touches the soul.” )


"Miasto NY jest domem dla wielu wspaniałych artystów i muzyków i będzie nadal produkować jednych
z najlepszych na świecie. Moim zdaniem, a także zdaniem wielu, wielu innych Maggie QS należy do tych, których my nazywamy najlepszymi, i których rozwój i dzielenie się niesamowitym talentem z tym i innymi miastami na świecie powinno być wspierane.... "Ona jest nie tylko nadzwyczajną wokalistką, ale bardzo utalentowaną pisarką. Skupia się na rzeczach, które są bardzo ważne dla zwykłych ludzi w sposób, który porusza serca i dotyka duszę "

- Marek Szwarc / Studio Rolling Tapes
- Gazeta Ząbkowicka, Wiadomości Powiatowe 28 luty 2012.
(Studio Rolling Tapes - Marek Szwarc o współpracy z Maggie QS i zespołem)

“ Jestem powalony tym, że przychodzą do studia Polacy i graja tak jak się gra w Nowym Orleanie. Są biali,
a grają jak czarni. Gosia śpiewa na poziomie Eriki Badu. Poprzeczka jest absurdalnie wysoko. Nie kadzę jej wcale, mówię prawdę. Ci ludzie są świadomi każdego dźwięku”

– Marta Kilian
- Gazeta Ząbkowicka, Wiadomości Powiatowe 31, styczeń, 2012.
(Świat według Maggie QS – opinia po koncercie)

“ W ten bardzo mroźny wieczór sala widowiskowa Ząbkowickiego Ośrodka Kultury wypełniona była po brzegi, nie było wolnego siedzenia na widowni. Wszyscy przybyli na koncert naszej krajanki Małgorzaty Kuś. Efekty jej pracy za Oceanem spotkały się z dużym zainteresowaniem.”, “Każdy kto wychodził z sali widowiskowej był zachwycony i zauroczony muzyką Maggie, która zaczarowała Ząbkowice w ten jeden wieczór, hipnotyzowała swoją osobą i swoim głosem. Siedmioosobowy zespół dał z siebie wszystko”

- Cieplice.Net / portal miejski/aktualności 27, listopad, 2011
(Małgorzata Kuś -koncert w MDK "MUFLON" )
“ Romantycznie, wręcz lirycznie, z odrobiną dobrze dozowanego humoru, cudownym soulowym głosem zaśpiewała w sobotni wieczór (19 listopada) w MDK „Muflon” Małgorzata Kuś, znana również jako
"Maggie QS.”, …. “ Muzyka Maggie QS ma bardzo pozytywny przekaz, że zawsze warto chcieć i trzeba walczyć o marzenia i uczucia.”
- Magda

Utwory wykonawcy:

Maybe a miracle
The storm
Good thing
Where did the fire go
True colors
Callin
You're beautiful
No you no me