Minuta Ciszy

 

 

Początek historii zespołu sięga roku 1997. Zalążkiem jego powstania była przyjaźń i wspólna fascynacja muzyką rockową czterech chłopaków z Lędzin

i okolic, którzy postanowili założyć własną kapelę. Zespół od samego początku dążył do stworzenia prostego, ale oryginalnego brzmienia o lekkim zabarwieniu psychodelicznym. Główną ideą było jednak to, by muzyka niosła odpowiedni przekaz i to teksty piosenek stanowiły meritum kapeli.

Zespół szybko stał się popularny wśród młodej społeczności lokalnej, która licznie przychodziła na ich koncerty. Wyróżniał się na tle innych ciekawą oprawą sceniczną, oryginalnymi pomysłami na prezentacje utworów oraz wokalistą

o wyjątkowej charyzmie. Wiele osób podziwiało tą kapelę, inspirowało się nią, dołączało do wspólnego grania, tworząc niepowtarzalny klimat końcówki lat 90-tych.

Nowy wiek przyniósł zasadnicze zmiany, członkowie zespołu rozproszyli się „po świecie” i pozakładali swoje nowe zespoły. Utwory Minuty Ciszy przetrwały jednak próbę czasu. Byli jej członkowie oraz zaprzyjaźnione zespoły ciągle wracają do nich i chętnie je grają. Jakiś czas temu zrodziła się myśl, by zerwać do końca kurtynę czasoprzestrzeni i reaktywować zespół. Myśl ta obecnie powoli się materializuje…..

Utwory wykonawcy:

Mother fucker
Wolny od
Niewymierność
Tysiąc twarzy
Zachowujemy się normalnie
Ostatnie chwile