Piotr Wójcicki

Nazywam się Piotr Wójcicki. Jestem gitarzystą, absolwentem Wydziału Edukacji, Interpretacji
i Jazzu w Katowicach w klasie gitary elektrycznej. Ukończyłem również Prywatną Szkołę Muzyki Rozrywkowej Nice Noise w Katowicach, w której byłem - po jej ukończeniu - także wykładowcą.
Jestem także absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego
w Katowicach. Prowadzę mój solowy zespół, który wykonuje mój autorski repertuar. Współpracuję również z innymi artystami.

Moja muzyka to fuzja rocka, jazzu oraz ostatnio mając na uwadze płytę nad którą pracuję również i klasyki.

Oto fragmenty jednego z moich koncertów: www.youtube.com/watch?v=HVHhdWeoh3E

Zajmuję się też edukacją młodzieży.
W roku 2011 ukazała się moja szkoła DVD - "ABC Gitarowej Improwizacji" (wydana przez Wydawnictwo ABsonic). W tym samym roku nagrałem mój pierwszy solowy album "Magnetyczny moment protonu". Na rynku dostępny jest również mój podręcznik, traktujący
- podobnie jak moja szkoła DVD - o improwizacji, którą polecam wszystkim zainteresowanym poważniejszymi studiami nad tym zagadnieniem.

"Piotr „Lawina" Wójcicki – Znakomity gitarzysta i muzyk niestrudzenie propagujący piękno tego instrumentu jakim jest gitara. Dał się też ostatnio poznać jako utalentowany autor podręczników muzycznych traktujących o trudnej sztuce improwizacji.... Polecam!!!"
Grzegorz Skawiński

"Piotr to esencja rzemiosła ale i stylu gitarowego. Niesamowita mieszanka pasji, talentu, świadomości i wiedzy muzycznej. I co najważniejsze ... Fajny facet"
Piotr Łukaszewski

"Gitarzysta wszechstronny z oryginalnym, rozpoznawalnym i indywidualnym stylem oraz pomysłem na muzykę i gitarę. Jego gra łączy w sobie wiele elementów i stanowi specyficzną miksturę kilku żywiołów. Z jednej strony pojawia się energia jaką niesie ze sobą rock ale obok niej słychać subtelność i świadomość oraz kulturę związaną ze swiatem jazzu oraz dużo bluessowego feelingu."
Marek Raduli

Utwory wykonawcy:

Listy z Paryża