Artur Aleksander Wojtczak

Artur Aleksander Wojtczak urodził się w Elblągu, gdzie skończył Studium Pedagogiczne. W Niemczech mieszka od wielu, obecnie w Dortmundzie.
W Düsseldorfie studiował na Heinrich-Heine Uniwersytecie germanistykę i romanistykę (hiszpański). Pisze i publikuje po polsku i po niemiecku. Brał udział m.in. w konkursie Poetry-Slam w Tiges w Düsseldorfie, zajął tam drugie miejsce. W 2007 r. opublikował wiersze w "Literaturautomacie" w Düsseldorfie pod tytułem "Poesieremix". W 2010 roku opublikował kilka wierszy w polonijnej gazecie "Samo Zycie" oraz w antologii "Wierszobranie - Słowa wypuszczone na wolność. W galerii Der Kunstbetrieb"
w Dortmundzie, w roku 2011 wydał kolejne wiersze po niemiecku wraz z ilustracjami własnych obrazów. W kwietniu 2012 ukazał się jego pirewszy tomik poetycki w języku polskim zatytułowany "Nigdzie nie byliśmy bliżej niż teraz".

Drugą pasją Artura Aleksandra Wojtczaka jak można się już domyśleć jest malarstwo, najczęściej przedstawia obrazy aniołów i faunów. Fauny, jak sam wspomina zainspirowane zostały m.in. malarstwem Jacka Malczewskiego. Brał udział w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych m.in. w Paryżu, Madrycie, Marsylii, Barcelonie, Essen, Wuppertalu, Berlinie, Düsseldorfie i Dortmundzie.

Więcej na stronie internetowej: arturaleksander.oyla11.debo gdy
szeptem jesteś
ugina się
kwiat - milczy

kołyszą się
niebiosa a
w chwili
milczenia

w oddali
gwiazda
jeszcze
migocze

* * *

w nadużyciu
szukasz
siebie

koroną cierniową
drzewa

jesienią
urastają ci
u ramion

zamiast
skrzydeł

niedomknięte
drzwi

na zaś
uchylone

skrada się
czyjś oddech.

* * *

usta twe
przypominają
mi jeszcze
czasem

że jesteś
jak róża

którą przegryzać
przegryzać aż
smagłą sarną

wyrastasz
z konarów
mych ramion.

* * *

w ciszy spojrzyj
na tak - wejrzyj
w głąb siebie

uwierz w coś
co nieopodal

bo w spojrzeniu to
jak w sercu

czarujący oddech
bytu niemały
zakotwiczył się
i jest w tobie.